در همایش بزرگ یادآوران حماسه که به همت یاوران غدیر در مسجد چهارده معصوم ارومیه برگزار شد سید نورالدین عافی خالق کتاب «نورالدین پسر ایران» به ذکر خاطره از دوران دفاع مقدس خصوصاً آقا مهدی باکری پرداخت. وی در این برنامه که به یاد آزادسازی خرمشهر برگزار گردیده بود راز پیروزی در صحنه های نبرد را با آن همه کم تجربگی نیروهای بسیجی در همدلی و وحدت دانست و گفت امروز نیز این وحدت در سایه سار مقام معظم رهبری است و ما باید رهرو این مرد بزرگ باشیم. 

در ابتدای برنامه آقای محمدصادق فتح الهی یکی از اعضای ستاد یاوران غدیر ضمن خیر مقدم به مهمان برنامه که یادگار دوران دفاع مقدس بود خاطر نشان ساخت اگر پیام غدیر خوب درک می شد حادثه عاشورا بوقوع نمی پیوست و اگر پیام عاشورا خوب درک می شد اینک انتظار بوقوع نمی پیوست.

بعد از سخنرانی آقای سید نورالدین عافی بصورت کاملاً اتفاقی آقای دکتر رضا محبوبی که در جلسه حاضر شده بود اجازه خواست تا چند کلمه ای هم او از خاطرات سید نورالدین بگوید چه اینکه در یکی از گردانهای لشکر 31 عاشورا رضا فرمانده دسته سید بوده که به مجلس رونقی دوباره بخشید.

آقای دکتر محبوبی در پایان این پیام را یادآور شد که همانگونه که آن زمان عافی ها احساس تکلیف کرده و به میدان آمدند، امروز نیز جمعی از یادگاران دوران دفاع مقدس در قالب یاوران غدیر کمر همت بسته اند تا در صحنه سیاسی حماسه ای دیگر بیافرینند.

در پایان مهندس حاجیلو که اجرای برنامه را بر عهده داشت از تمام حضار بخاطر حضور پر رنگ آنان در این برنامه قدر دانی و تشکر کرده و با دعا به جان امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف برنامه را به پایان بردند.

یادآور می شود که برخی از کاندیداهای یاوران غدیر در آستانه درب ورودی میزبان مردم مومن شهرمان بودند.